تبلیغات
~~ وبلاگ شخصی عباس باوری ~~ - نگاهی به تحریم اقتصادی در نگاه امام خمینی (5)

~~ وبلاگ شخصی عباس باوری ~~

 

حل مشکلات اقتصادى بدست خود ملت‏

 

مسئله گرانى و مسئله احتکار و اینها هم کراراً، گفته شده است به اینکه اینهایى که گرانفروشى مى‏کنند، اینهایى که احتکار مى‏کنند، اینها انصاف داشته باشند که این ملتى که با خون خودش و با زحمت خودش شما را از آن اختناق بیرون آورد و مسئله آن ناامنى به صورت قانونى را از بین برد، هیچ انصاف نیست که شما با این ملت با این مستضعفین این طور کنید. مى‏دانید که گرانى و احتکار تلخى‏اش به ذائقه مستضعفین و عامه مردم محروم است، مشکل براى اینهاست و الا آنهایى که بالانشین‏اند و از طبقات مستکبر هستند و بالانشین، آنها برایشان این امور خیلى مطرح نیست؛ هم ذخیره‏ها دارند و هم اموال زیاد، هر قیمتى هم باشد مى‏توانند تهیه کنند. این مستضعفین هستند که بار این زحمت به دوش آنهاست و بار انقلاب هم به دوش قوى محترم آنها بود و هست و امیدواریم که این مسأله هم حل بشود، با انصاف فروشندگان و ثروتمندان و با توجه به اولیاى امور. این مسائل داخلى یک مسائلى است که و لو به دراز مدت حل مى‏شود.

 

بحمد اللَّه، جهاد سازندگى به طورى که آقا خواندند و ریز این فعالیتها را دادند، بسیار انسان را دلخوش مى‏کند و امیدوارم که فعالیت بیشتر از این بشود و به روستاها، به مستضعفین، به محرومینى که در طول تاریخ محروم بودند، به اینها بیشتر رسیدگى بشود و مى‏شود. و من تشکر مى‏کنم از این همه زحمتها و امیدوارم که از این به بعد هم آقاى نورى که در این جرگه وارد شده‏اند، با هدایتهایى که مى‏کنند و زحمتهایى که مى‏کشند، و با زحمتهاى سایر برادرهاى محترم، مشکل هم هر چه باشد، ان شاء اللَّه حل بشود.

 

مشکلهاى داخلى ما یک قسم مشکلات هست که به دست خودمان باید حل بشود و همه ملت باید در این باب کوشش کنند. آنهایى که کار مى‏توانند بکنند کار بکنند، زراعت مى‏توانند بکنند زراعت بکنند و این مشکل را، مشکل اقتصادى را با دست خود ملت ان شاء اللَّه حل بشود و ملت ما به خودکفایى ان شاء اللَّه برسد.

 

صحیفه امام، ج‏15، ص: 517

 

منبع   

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران    {http://www.jamaran.ir/fa}

کدخبر:19908 تاریخ خبر: 05/11/1390[ سه شنبه 11 بهمن 1390 ] [ 12:32 ق.ظ ] [ عباس باوری ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه